Rok 2023

VI Otwarte Seminarium (Webinarium)
"Od teorii do eksperymentu"
15 lutego 2023 r.


Szanowni Państwo,

W dniu 15.02.2023 r. miało miejsce nasze VI Seminarium/Webinarium w ramach corocznych spotkań „Od teorii do eksperymentu…”. Postanowiliśmy się przyjrzeć roli symetrii i asymetrii na poziomie molekularnym i pełny tytuł naszego tegorocznego spotkania przedstawiał się następująco:

"Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych"

Gdy już powstała idea, to trzeba było przystąpić do jej urzeczywistnienia. Pomógł nam w tym Pan mgr Kamil Wojtkowiak, którego zaprosiliśmy do naszego skromnego grona organizatorów. I się zaczęło … idee naukowe i organizacyjne były długo dyskutowane, podejmowaliśmy decyzje, a potem je zmienialiśmy…jednym słowem działo się… Efektem tych naszych poczynań była decyzja, aby i w tym roku utrzymać formę Webinarium. Przemawiał za tym fakt, że w tej formule możemy gościć zarówno Wykładowców, jak i Uczestników z całego kraju. Zastanawialiśmy się nad formułą hybrydową, ale jeszcze w tym roku nie odważyliśmy się na jej zastosowanie. Nowością techniczną było przejście z platformy Skype na MS Teams. Może za rok pójdziemy krok dalej …, ponieważ zastanawiamy się nad wprowadzeniem istotnych zmian do naszych spotkań. Przyświeca nam zasada, aby iść z duchem czasu … :)

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY naszym Wspaniałym Wykładowcom za ich trud i poświęcenie. Swoimi prezentacjami sprawili Państwo, że ten dzień był prawdziwą ucztą intelektualną. Dziękujemy naszym Gościom – uczestnikom SEMINARIUM/WEBINARIUM za to, że z nami byliście, bo to przede wszystkim Państwo sprawiacie, że Jarek, Kamil i ja chcemy co roku tworzyć „Od teorii do eksperymentu…” i dyskutować wraz z Państwem interesujące zagadnienia z różnych dziedzin chemii, biochemii, fizyki i medycyny. Drodzy Państwo wraz z nami tworzycie historię tych spotkań. Naszemu gronu FANÓW/PRZYJACIÓŁ, dziękujemy że Jesteście zawsze z nami i że możemy liczyć na Wasze wsparcie :) 

Dziękujemy również Władzom Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego: Panu Prorektorowi Robertowi Wieczorkowi  i Panu Dziekanowi Sławomirowi Berskiemu za wsparcie i pomoc w trakcie prac organizacyjnych. Pani lic. Katarzynie Krupce i Panu mgr Kamilowi Wojtkowiakowi dziękujemy za wprowadzenie nas w podstawy Modelowania Molekularnego :). Pani lic. Katarzynie Krupce dziękujemy również za przygotowanie okładki książki abstraktów. Moim MŁODSZYM WSPÓŁPRACOWNIKOM dziękuję za przygotowanie filmów, które uświetniły nasze przerwy kawowe i obiadowe. W tym miejscu podkreślę, że nie jesteśmy z jednej grupy naukowej, a z różnych, ale mogę napisać (tak myślę), że wiele nas łączy, ale tutaj wspomnę tylko o miłości do nauki i wiedzy :)

Nie zapominamy także, jak co roku, podziękować Trollom i Chochlikom,* gdyż za bardzo nam nie przeszkadzali – borykaliśmy się z problemami technicznymi, ale nie były one na tyle poważne, aby przerwać nasze spotkanie/obrady. Za rok, mamy nadzieję, zorganizować dla Państwa VII edycję naszego corocznego spotkania zatytułowanego tradycyjnie „Od teorii do eksperymentu - ?” – zostawię na razie znak zapytania, jak to już stało się naszą małą tradycją. Gdyby Państwo chcieli zaproponować temat przyszłorocznego spotkania, to proszę piszcie to nas … Już teraz jednak poproszę tradycyjnie: ZOSTAŃCIE Z NAMI !!! 

A zatem nasze VI spotkanie stało się już historią…

* mianem Trolli i Chochlików określiliśmy problemy techniczne, z którymi przyszło nam się zmierzyć w trakcie trwania Seminarium/Webinarium.

Wszelkie ważne informacje - listę Wykładowców, Książkę Abstraktów itp. - znajdą Państwo tradycyjnie w oryginalnym ogłoszeniu o Seminarium/Webinarium, które pozostawiamy poniżej:
Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VI edycji seminarium naukowego organizowanego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się dnia 15 lutego 2023 roku (prosimy zarezerwować cały dzień :) ). Nasze obrady będą mieć formułę webinarium (spotkania online) w ramach MS Teams).

W tym roku seminarium jest zatytułowane:

"Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych"


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wersjami PLANU OBRAD oraz KSIĄŻKI ABSTRAKTÓW (aktualizacja: 18.02.2023).

Seminarium, jak co roku, będzie miało formułę otwartą - udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dla uczniów szkół, studentów, studentów-doktorantów. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie nam chęci uczestnictwa, a wtedy wyślemy zainteresowanym link do spotkania. Seminarium odbędzie się w ramach platformy MS Teams i z przyczyn technicznych chcemy oszacować liczbę osób, które chciałyby uczestniczyć w Webinarium, stąd nasza prośba o wcześniejsze zgłoszenie.

Nasze zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli (wymienieni w kolejności alfabetycznej) prelegenci:

 • mgr Sylwia Banach (Uniwersytet Wrocławski)
 • dr Jakub Brzeski (Uniwersytet Gdański)
 • dr hab. inż. Wojciech Bury (Uniwersytet Wrocławski)
 • Prof. dr hab. n. med. Piotr L. Chłosta, FEBU, FRCS (Glasg) (Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum)
 • dr Anna Jezuita (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie)
 • mgr Monika Kołodziejczak (Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT)
 • dr inż. Mariusz Michalczyk (Politechnika Wrocławska)
 • Prof. dr hab. inż. Adam Proń (Politechnika Warszawska)
 • dr hab. Paweł Rodziewicz prof. UJK (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
 • dr hab. Agnieszka Rybarczyk-Pirek prof. UŁ (Uniwersytet Łódzki)
 • dr hab. n. farm. Beata Szefler prof. UMK (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
 • Kamil Szupryczyński, student Farmacji (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
 • mgr Patrycja Wytrych (Uniwersytet Wrocławski)
 • dr hab. inż. Robert Zaleśny prof. PWr (Politechnika Wrocławska)


Nasze tegoroczne spotkanie zakończy Kurs Praktycznych Podstaw Modelowania Molekularnego, który poprowadzą Pani lic. Katarzyna Krupka i Pan mgr Kamil Wojtkowiak (Uniwersytet Wrocławski)

Kontakt z Organizatorami:
Aneta Jezierska & Jarosław Panek & Kamil Wojtkowiak
aneta.jezierska@chem.uni.wroc.pl
jaroslaw.panek@chem.uni.wroc.pl
kamil.wojtkowiak@chem.uni.wroc.pl
Data ostatniej modyfikacji: 15-02-2024 14:09:57