Rok 2023
VI Otwarte Seminarium (Webinarium)
"Od teorii do eksperymentu"
15 lutego 2023 r.
Szanowni Państwo,
W dniu 15.02.2023 r. miało miejsce nasze VI Seminarium/Webinarium w ramach corocznych spotkań „Od teorii do eksperymentu…”. Postanowiliśmy się przyjrzeć roli symetrii i asymetrii na poziomie molekularnym i pełny tytuł naszego tegorocznego spotkania przedstawiał się następująco:
"Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych"
Raz jeszcze DZIĘKUJEMY naszym Wspaniałym Wykładowcom za ich trud i poświęcenie. Swoimi prezentacjami sprawili Państwo, że ten dzień był prawdziwą ucztą intelektualną. Dziękujemy naszym Gościom – uczestnikom SEMINARIUM/WEBINARIUM za to, że z nami byliście, bo to przede wszystkim Państwo sprawiacie, że Jarek, Kamil i ja chcemy co roku tworzyć „Od teorii do eksperymentu…” i dyskutować wraz z Państwem interesujące zagadnienia z różnych dziedzin chemii, biochemii, fizyki i medycyny. Drodzy Państwo wraz z nami tworzycie historię tych spotkań. Naszemu gronu FANÓW/PRZYJACIÓŁ, dziękujemy że Jesteście zawsze z nami i że możemy liczyć na Wasze wsparcie :)
Dziękujemy również Władzom Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego: Panu Prorektorowi Robertowi Wieczorkowi i Panu Dziekanowi Sławomirowi Berskiemu za wsparcie i pomoc w trakcie prac organizacyjnych. Pani lic. Katarzynie Krupce i Panu mgr Kamilowi Wojtkowiakowi dziękujemy za wprowadzenie nas w podstawy Modelowania Molekularnego :). Pani lic. Katarzynie Krupce dziękujemy również za przygotowanie okładki książki abstraktów. Moim MŁODSZYM WSPÓŁPRACOWNIKOM dziękuję za przygotowanie filmów, które uświetniły nasze przerwy kawowe i obiadowe. W tym miejscu podkreślę, że nie jesteśmy z jednej grupy naukowej, a z różnych, ale mogę napisać (tak myślę), że wiele nas łączy, ale tutaj wspomnę tylko o miłości do nauki i wiedzy :)
Nie zapominamy także, jak co roku, podziękować Trollom i Chochlikom,* gdyż za bardzo nam nie przeszkadzali – borykaliśmy się z problemami technicznymi, ale nie były one na tyle poważne, aby przerwać nasze spotkanie/obrady. Za rok, mamy nadzieję, zorganizować dla Państwa VII edycję naszego corocznego spotkania zatytułowanego tradycyjnie „Od teorii do eksperymentu - ?” – zostawię na razie znak zapytania, jak to już stało się naszą małą tradycją. Gdyby Państwo chcieli zaproponować temat przyszłorocznego spotkania, to proszę piszcie to nas … Już teraz jednak poproszę tradycyjnie: ZOSTAŃCIE Z NAMI !!!
A zatem nasze VI spotkanie stało się już historią…
* mianem Trolli i Chochlików określiliśmy problemy techniczne, z którymi przyszło nam się zmierzyć w trakcie trwania Seminarium/Webinarium.
Wszelkie ważne informacje - listę Wykładowców, Książkę Abstraktów itp. - znajdą Państwo tradycyjnie w oryginalnym ogłoszeniu o Seminarium/Webinarium, które pozostawiamy poniżej:
Szanowni Państwo,
zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VI edycji seminarium naukowego organizowanego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się dnia 15 lutego 2023 roku (prosimy zarezerwować cały dzień :) ). Nasze obrady będą mieć formułę webinarium (spotkania online) w ramach MS Teams).
W tym roku seminarium jest zatytułowane:
"Od teorii do eksperymentu: rola symetrii i asymetrii w procesach molekularnych"
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wersjami PLANU OBRAD oraz KSIĄŻKI ABSTRAKTÓW (aktualizacja: 18.02.2023).
Seminarium, jak co roku, będzie miało formułę otwartą - udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dla uczniów szkół, studentów, studentów-doktorantów. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie nam chęci uczestnictwa, a wtedy wyślemy zainteresowanym link do spotkania. Seminarium odbędzie się w ramach platformy MS Teams i z przyczyn technicznych chcemy oszacować liczbę osób, które chciałyby uczestniczyć w Webinarium, stąd nasza prośba o wcześniejsze zgłoszenie. Nasze zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli (wymienieni w kolejności alfabetycznej) prelegenci:
- mgr Sylwia Banach (Uniwersytet Wrocławski)
- dr Jakub Brzeski (Uniwersytet Gdański)
- dr hab. inż. Wojciech Bury (Uniwersytet Wrocławski)
- Prof. dr hab. n. med. Piotr L. Chłosta, FEBU, FRCS (Glasg) (Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum)
- dr Anna Jezuita (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie)
- mgr Monika Kołodziejczak (Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT)
- dr inż. Mariusz Michalczyk (Politechnika Wrocławska)
- Prof. dr hab. inż. Adam Proń (Politechnika Warszawska)
- dr hab. Paweł Rodziewicz prof. UJK (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
- dr hab. Agnieszka Rybarczyk-Pirek prof. UŁ (Uniwersytet Łódzki)
- dr hab. n. farm. Beata Szefler prof. UMK (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
- Kamil Szupryczyński, student Farmacji (Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
- mgr Patrycja Wytrych (Uniwersytet Wrocławski)
- dr hab. inż. Robert Zaleśny prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
Nasze tegoroczne spotkanie zakończy Kurs Praktycznych Podstaw Modelowania Molekularnego, który poprowadzą Pani lic. Katarzyna Krupka i Pan mgr Kamil Wojtkowiak (Uniwersytet Wrocławski)
Kontakt z Organizatorami:
Aneta Jezierska & Jarosław Panek & Kamil Wojtkowiak
aneta.jezierska@chem.uni.wroc.pl
jaroslaw.panek@chem.uni.wroc.pl
kamil.wojtkowiak@chem.uni.wroc.pl