Seminarium - Początki

logo_koalicja_stowarzyszenie
Szanowni Państwo, 

 

Chcielibyśmy opowiedzieć Państwu, skąd pomysł na Seminarium Chemików Teoretyków „Hamiltionian” (czyli naszą małą organizację o charakterze nieformalnym). W 2018 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy 2-dniowe Otwarte Seminarium na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Gościliśmy wspaniałych wykładowców, a co z tym jest związane – wysłuchaliśmy wspaniałych wykładów. Na początku nie myśleliśmy, że za rok zorganizujemy od nowa spotkanie o charakterze całodniowego seminarium, ale los zdecydował za nas….. Otóż, nasze seminarium spotkało się z zainteresowaniem i dobrym przyjęciem, a zatem pomyśleliśmy, że może w roku 2019 warto byłoby spotkać się, aby móc dyskutować zagadnienia nowoczesnej chemii eksperymentalnej i obliczeniowej. Zmieniliśmy jednak formułę spotkania i zamiast dwudniowego seminarium, postanowiliśmy zorganizować jednodniowe. Nowa formuła spotkań również spotkała się z dobrym przyjęciem….i w 2020 roku, mieliśmy przyjemność zorganizowania już po raz trzeci naszego Otwartego Seminarium :) W roku 2019, po podsumowaniu dwóch spotkań seminaryjnych i wysłuchaniu opinii naszych gości, pomyśleliśmy, że może warto byłoby spotykać się częściej, ale w trochę innej formie… i stąd narodził się pomysł Seminarium Chemików Teoretyków. Przyświeca nam bardzo prosta idea, a mianowicie:

Chcielibyśmy, aby nasze Seminarium popularyzowało chemię teoretyczną, jako dziedzinę chemii o wielu mocno przeplatających się gałęziach, nie zawsze spójnie ze sobą związanych, mamy tu na myśli np.:

chemię kwantową

chemię matematyczną

metody modelowania molekularnego

chemoinformatykę i chemometrię

chemię obliczeniową

termodynamikę statystyczną

kinetykę chemiczną itd.

Zapraszamy do nas każdego, dla kogo wiedza jest istotnym elementem życia. Oczywiście, my skupimy się na naukach chemicznych, ale chemia jest tak bogatą, szeroką i piękną nauką, że mamy nadzieję, iż każdy z zainteresowanych znajdzie coś dla siebie.

Z kart historii:

Dnia 17.12.2019 r. odbyła się Rada Wydziału na której mogliśmy przedstawić założenia powołanego przez nas Seminarium i w zasadzie tę datę możemy uznać za początek historii, którą mamy nadzieję pisać dalej z Państwem.

Data ostatniej modyfikacji: 05-01-2024 23:44:03