Rok 2021

Szanowni Państwo,

Mamy już za sobą 18.02.2021 r., a to oznacza, że IV edycja naszego Seminarium odbyła się we czwartek i przeszła już do historii. Drodzy Państwo – udało się!!! W tym roku ze względu na sytuację nasze SEMINARIUM przybrało formę WEBINARIUM. Byliśmy pełni obaw, nawet zadawaliśmy sobie pytanie w stylu szekspirowskim: organizować Seminarium, czy nie organizować? Oto jest pytanie smile W połowie grudnia 2020 r. doszliśmy do wniosku, że spróbujemy, a co tam… na przekór całej tej sytuacji, my się postaramy, a zresztą oboje z Jarkiem wyznajemy zasadę NO RISK NO FUN, a zatem zostało postanowione. Zaryzykujemy i do tego postaramy się sprawić, aby jak co roku, nasze SEMINARIUM/WEBINARIUM stało się wymianą myśli naukowej i spotkań.

W tym miejscu chcielibyśmy raz jeszcze podziękować naszym Wspaniałym Wykładowcom za inspirujące wykłady i prawdziwą ucztę intelektualną, w której mogliśmy uczestniczyć. Panu Kamilowi Raczyńskiemu dziękujemy za warsztaty Dockingu. Naszym Gościom – uczestnikom SEMINARIUM/WEBINARIUM dziękujemy za to, że z nami byliście, bo to Państwo sprawiacie, że Jarek i ja chcemy tworzyć „Od teorii do eksperymentu…”. Naszemu gronu FANÓW, dziękujemy że Jesteście i że możemy na Was liczyć smile Władzom Wydziału Chemii, Panu Dziekanowi Sławomirowi Berskiemu i Pani Prodziekan Jolancie Ejfler, dziękujemy za wsparcie i pomoc w trakcie przygotowań naszego spotkania. Podziękowania należą się również Trollom i Chochlikom,* gdyż za bardzo nam nie przeszkadzali przez cały dzień. Jednak ich obecność parę razy dała nam się we znaki smile Cóż, nie poprosili o link, a jednak byli z nami… Mamy nadzieję, że nawet te drobne działania naszych nieproszonych gości dodały uroku naszemu spotkaniu i wniosły element przygody i magii. Za rok, mamy nadzieję, zorganizować dla Państwa V edycję naszego SEMINARIUM. Tak, tak szykuje się mały jubileusz i jak co roku postaramy się, żeby było ciekawie i oryginalnie. Już teraz prosimy ZOSTAŃCIE Z NAMI !!! Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.

* mianem Trolli i Chochlików określiliśmy problemy techniczne, z którymi przyszło nam się zmierzyć w trakcie trwania Seminarium/Webinarium.

Wszelkie ważne dane - listę Wykładowców, Książkę Abstraktów itp. - znajdą Państwo w oryginalnym ogłoszeniu o Seminarium, które pozostawiamy poniżej:


Szanowni Państwo,

dnia 18.02.2021. odbędzie się już IV edycja seminarium naukowego organizowanego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ze względu na obecną sytuację przyjęliśmy formę WEBINARIUM.

W tym roku seminarium jest zatytułowane:

Od teorii do eksperymentu - czyli wpływ reorganizacji wewnątrz- i międzycząsteczkowej na właściwości cząsteczek w mikro- i makroskali"


Seminarium (jak zwykle) będzie miało formułę otwartą - udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dla studentów, studentów-doktorantów
(prosimy tylko o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa, a wtedy wyślemy link do spotkania). Seminarium odbędzie się w ramach platformy Skype i jesteśmy ograniczeni do 100 osób, które będą mogły uczestniczyć w Webinarium w tym samym czasie, stąd nasza prośba o wcześniejsze zgłoszenie. Seminarium/Webinarium, jak co roku, zgromadzi prelegentów z uczelni Wrocławia i nie tylko, umożliwiając zapoznanie się z tematyką badań chemicznych / fizycznych / biochemicznych/ biomedycznych, tak eksperymentalnych, jak i teoretycznych.

Nasze zaproszenie do wygłoszenia wykładów w tym roku przyjęli (wymienieni w kolejności alfabetycznej) Prelegenci:

dr hab. inż. Agnieszka Adamczyk-Woźniak Prof. PW (Politechnika Warszawska)
dr Przemysław Dopieralski (Uniwersytet Wrocławski)
dr hab. inż. Paula Gawryszewska-Wilczyńska Prof. UWr. (Uniwersytet Wrocławski)
Prof. dr hab. Adam Jezierski (Uniwersytet Wrocławski)
mgr Beata Kizior (Politechnika Wrocławska)
Prof. dr hab. inż. Marcin Łukaszewicz (Uniwersytet Wrocławski)
mgr Michał Pocheć (Uniwersytet Wrocławski)
dr Andrii Shyichuk (Uniwersytet Wrocławski)
mgr Agnieszka Staśkiewicz (Politechnika Wrocławska)
dr hab. inż. Bartłomiej Szyja Prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
dr n. med. Maciej Szymczak (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)
Prof. dr hab. Anna Trzeciak (Uniwersytet Wrocławski)
dr hab. Maciej Witwicki (Uniwersytet Wrocławski)
dr hab. inż. Elżbieta Wojaczyńska Prof. PWr (Politechnika Wrocławska)
mgr Kamil Wojtkowiak (Uniwersytet Wrocławski)

Nasze tegoroczne spotkanie zakończą warsztaty:

Warsztaty Dokowania Molekularnego, które poprowadzi Pan lic. Kamil Raczyński

Kurs Dockingu (dokowanie ligand-białko)

 

Plan obrad jest dostępny tutaj

 

Zapraszamy również do zapoznania się z KSIĄŻKĄ ABSTRAKTÓW, gdzie zostały zgromadzone streszczenia wykładów, a także opis warsztatów Dokowania Molekularnego.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie i prosimy BĄDŹCIE Z NAMI !!!

 

z wyrazami szacunku,

Aneta Jezierska & Jarosław PanekData ostatniej modyfikacji: 23-02-2021 00:52:17