Rok 2022

V jubileuszowe Otwarte Seminarium (Webinarium)
"Od teorii do eksperymentu"
16 lutego 2022 r.


Szanowni Państwo,

Dnia 16.02.2022 r. miało miejsce V Seminarium/Webinarium (tak, tak obchodziliśmy mały Jubileusz :) ) w ramach corocznych spotkań „Od teorii do eksperymentu…”. W tym roku postanowiliśmy utrzymać formę Webinarium z dwóch powodów: po pierwsze ze względu na panującą sytuację, a po drugie – możemy gościć zarówno Wykładowców, jak i Uczestników z całego kraju i nie tylko. W tym miejscu pojawia się pytanie o przyszłość, czyli czy utrzymać formułę spotkań w języku polskim i wymianę myśli naukowej tylko w ojczystym języku, czy też powinniśmy zmienić formułę i przejść na język angielski i sprawić, aby nasze spotkania nabrały charakteru międzynarodowego ? Zobaczymy, co nam przyniesie przyszłość. Wiemy jednak teraz na pewno, że utrzymamy formułę spotkań online, a jak sytuacja na to pozwoli, to przejdziemy na tzw. formę hybrydową, aby umożliwić Państwu spotkania z naszymi wspaniałymi Wykładowcami z różnych jednostek naukowych i (pisząc nieskromnie) również z nami :)

Dziękujemy naszym Wspaniałym Wykładowcom za bardzo ciekawe prezentacje, które sprawiły, że ten dzień stał się szczególny. Te podziękowania obejmują także Wykładowców ubiegłych edycji, którzy tworzyli historię naszych spotkań, z którą zapoznawaliśmy Uczestników w czasie Jubileuszowego Seminarium. Dziękujemy naszym Gościom – uczestnikom SEMINARIUM/WEBINARIUM za to, że z nami byliście w środę, bo to przede wszystkim Państwo sprawiacie, że Jarek i ja chcemy co roku tworzyć „Od teorii do eksperymentu…” i dyskutować wraz z Państwem interesujące zagadnienia z różnych dziedzin chemii, biochemii, fizyki i medycyny. Naszemu gronu FANÓW/PRZYJACIÓŁ, dziękujemy że Jesteście i że możemy liczyć na Wasze wsparcie i obecność w czasie obrad :) Dziękujemy również Władzom Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego: Panu Dziekanowi Sławomirowi Berskiemu i Pani Prodziekan Jolancie Ejfler za wsparcie i pomoc w trakcie przygotowań naszego jubileuszowego SEMINARIUM/WEBINARIUM. Panu mgr Kamilowi Wojtkowiakowi i Jarkowi należą się podziękowania za wprowadzenie nas do świata metod dynamiki klasycznej :) I wreszcie podziękowania należą się również Trollom i Chochlikom,* gdyż za bardzo nam nie przeszkadzali w tym roku :), a wprost przeciwnie – byli praktycznie niezauważalni :)  Za rok, mamy nadzieję, zorganizować dla Państwa VI edycję naszego corocznego spotkania zatytułowanego tradycyjnie „Od teorii do eksperymentu - ?” – zostawię na razie znak zapytania, bo jakie zagadnienia będziemy dyskutować, to pozwolę, aby przyszłość lub los (ujmując zagadnienie filozoficznie) zdecydowały :) Już teraz jednak poproszę tradycyjnie: ZOSTAŃCIE Z NAMI !!! Mamy nadzieję, do zobaczenia już za rok.

* mianem Trolli i Chochlików określiliśmy problemy techniczne, z którymi przyszło nam się zmierzyć w trakcie trwania Seminarium/Webinarium.

Wszelkie ważne informacje - listę Wykładowców, Książkę Abstraktów itp. - znajdą Państwo tradycyjnie w oryginalnym ogłoszeniu o Seminarium/Webinarium, które pozostawiamy poniżej:



Plan obrad (aktualizacja: 14.02.2022): Plan_obrad
Książka abstraktów (aktualizacja: 14.02.2022): Książka_Abstraktów



Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w jubileuszowej V edycji seminarium naukowego organizowanego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się dnia 16 lutego 2022 roku (środa) w godzinach 9:00-18:45. Nasze obrady będą mieć formułę webinarium (spotkania online).

W tym roku seminarium jest zatytułowane:

"Od teorii do eksperymentu: rola oddziaływań molekularnych w samoorganizacji cząsteczek"


Seminarium, jak co roku, będzie miało formułę otwartą - udział jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności dla studentów, studentów-doktorantów. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie nam chęci uczestnictwa, a wtedy wyślemy zainteresowanym link do spotkania. Seminarium odbędzie się w ramach platformy MS Teams i z przyczyn technicznych chcemy oszacować liczbę osób, które chciałyby uczestniczyć w Webinarium, stąd nasza prośba o wcześniejsze zgłoszenie.

Nasze zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli (wymienieni w kolejności alfabetycznej) prelegenci:

mgr inż. Elżbieta Dziadyk-Stopyra (Politechnika Wrocławska)
dr Adam Gorczyński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
dr hab. Mirosław Jabłoński Prof. UMK (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
lic. Katarzyna Krupka (Uniwersytet Wrocławski)
mgr inż. Karol Kułacz (Uniwersytet Wrocławski)
mgr Patrycja Ledwoń (Politechnika Wrocławska)
dr Piotr J. Lipiński (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk, Warszawa)
dr hab. inż. Izabela Madura Prof. PW (Politechnika Warszawska)
mgr inż. Katarzyna Małycha (Uniwersytet Wrocławski)
dr hab. Kazimierz Orzechowski Prof. UWr (Uniwersytet Wrocławski)
dr hab. inż. Borys Ośmiałowski Prof. UMK (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Prof. dr hab. inż. Halina Szatyłowicz (Politechnika Warszawska)
dr hab. Piotr Świątek (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)
mgr Anna Władyczyn (Uniwersytet Wrocławski)
Prof. dr hab. Eugeniusz Zych (Uniwersytet Wrocławski)

Nasze tegoroczne spotkanie zakończy Kurs Praktycznych Podstaw Dynamiki Molekularnej, który poprowadzą Panowie mgr Kamil Wojtkowiak i dr hab. Jarosław Panek (Uniwersytet Wrocławski).

Kontakt z Organizatorami:
Aneta Jezierska & Jarosław Panek
aneta.jezierska@chem.uni.wroc.pl
jaroslaw.panek@chem.uni.wroc.pl
Data ostatniej modyfikacji: 06-01-2023 23:12:36